Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar gösterilerek yayın hayatına devam ediyor.
Lütfen -sitemiz için- reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı düşünün. :)
# Hoşgeldin ziyaretçi. veya KaydolParolanı mı unuttun ?

Pokemon Yerleri Nerelerdir? Hangi Tip Pokemon Nerede Bulunur?

 • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
ii


#1
rohinrim
Site Kurucusu
Admin Grubu
*******
Yorumları: 1,106 Konuları: 125 Kayıt Tarihi: 02-12-2015 Rep Puanı: 139
Teşekkürler: 117
234 mesajına 1676 kez teşekkür edildi.

Hastaneden alış veriş merkezlerine, ormanlardan camilere. Pokemon Yerleri hakkında hepimizin birçok fikri var fakat işin aslı nedir? Hangi tip pokemonlar nerelerde bulunur? Bugünkü rehberimizin bu kafa karışıklıklarını ortadan kaldıracak ve sizi yaşadığınız yerin en güçlü pokemon eğitmeni olma konusunda bir adım daha ileriye taşıyacak.
[Resim: pokemon-b%C3%B6lgeleri-300x169.jpg]


Pokémon GO: Pokemon Tipleri Nelerdir?
Her Pokemonun bir ya da iki farklı tipi olabiliyor. Sahip oldukları bu tipler ise Pokemon Yerleri konusunda değişkenlik gösterebiliyor.  Bu değişkenlerden en önemlisi ise nerede yaşamayı sevdikleri. Bir antrenör eğer en iyisi olmak istiyorsa tüm pokemonları bilmeli ve nerede yaşadıklarını öğrenmelidir!
Pokémon GO’da 18 farklı pokemon tipi görüyoruz. Bu tipler ya çok güçlü ya çok zayıf ya da birbirlerine karşı oldukça nötr. Eğer bunu oldukça genele indirgemek gerekirse; Charmender (ateş tipi) Balbasaur’ı (çimen tipi), Balbasaur Squirtle’ı (su tipi), Squirtle da Charmender’ı yener. Ne diyebiliriz ki? Yaşam döngüsü! Eğer en ince detaya kadar inmek gerekirse Pokémon tipleri şunlardır;
 • Böcek

 • Ejder

 • Elektrik

 • Fairy

 • Dövüş

 • Ateş

 • Hayalet

 • Çimen

 • Buz

 • Toprak

 • Normal

 • Uçan

 • Zehir

 • Psişik

 • Kaya

 • Su

 • Çelik

 • Karanlık
Belirli bir Pokemonu ararken nereye bakmalı? Pokemon Yerleri nerelerdir?
Normal pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Normal Pokemonlar tıpkı Zubat gibi her yerdedir. Bu tip pokemonlar için ekstra bir çaba sarfetmeye gerek olmadığı gibi önünüze her an çıkabilir. Bu tip yakalaması en basit tiptir. Rattata’lar evinizi  her an basabilir [Resim: 1f642.png] Oyunda şu an için 22 tane normal tip pokemon bulunuyor. Bunlar ise; Pidgey, Rattata, Pidgeotto, Pidgeot, Raticate, Fearow, Speraow, Wigglypuff, Jigglypuff, Persion, Meowth, Doduo, Farfetch’d, Dodrio, Chansey, Lickitung, Kangashkan, Ditto, Eevee, Tauros, Porygon, Snorlax. Fakat bu pokemonlardan bazıları sadece geliştirme yolu ile elde edilebiliyor.
Ateş tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Bir yanardağın tepesine  bu tip pokemonu yakalamanızı öneremeyeceğimiz için daha güvenli yollar bulmak zorunda kaldık. Ev ve binaların kalabalık olduğu yerler, plajlar ve kuru alanlar ateş tipi pokemonların sevdiği yerler arasındadır. Aynı zamanda iklim de kuru ve sıcaksa bu tip pokemonu kolaylıkla bulabilirsiniz. Ama bu tip pokemonu yakalamanın en kolay yolu bir yanardağa çıkıp lavların içinde onu aramak olacaktır [Resim: 1f642.png] Oyunda 12 adet ateş tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Charizard, Charmeleon, Charmander, Ninetales, Vulpix, Growlithe, Ponyta, Arcanine, Magmar, Rapidash, Flareon ve Moltres. Fakat bu pokemonlardan bazıları sadece geliştirme yolu ile elde edilebiliyor.
Su tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Su olan her yerde bu pokemonları bulabilirsiniz. Eğer yaşadığınız yerin yakınından bir nehir geçiyorsa ya da tam gölün yanındaysanız bu pokemonlardan evinizde bile çıkabilir. Yaşamayı sevdikleri diğer yerler ise sahiller ve limanlar. Pokemon GO’da şu an için 32 tane su tipi Pokemon bulunuyor. Bunlar ise; Squirtle, Wartortle, Golduck, Poliwhirl, Blastoise, Psyduck, Poliwag, Poliwrath, Tentacruel, Tentacool, Seel, Slowpoke, Dewgong, Slowbro, Cloyster, Shellder, Kingler, Horsea, Krabby, Omastar, Goldeen, Seadra, Kabuto, Kabutops, Omanyte, Staryu, Seaking, Magikarp, Starmie, Gyarados, Vaporeon ve Lapras. Fakat bu pokemonlardan bazıları sadece geliştirme yolu ile elde edilebiliyor.
Çimen tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Çimen pokemonlarının nerelerde yaşamayı sevdiklerini söylememize bile gerek yok ama geçmeyelim dedik. Bu pokemonlar çimenlik alanlarda yaşamaya bayılıyor. Ormanlar, çiftlikler, parklar, bahçeler, hatta belki de futbol sahaları! Şöyle güzel bir maç izlerken pokemon yakalamaya kim hayır diyebilir ki? Oyunda şu anda çimen tipi pokemonlardan 14 adet bulunuyor. Bunlar; Bulbasaur, Ivysaur, Venusaur, Oddish, Gloom, Vileplume, Bellsprout, Weepinbell, Victreebell, Exeggcute, Exeggutor, Tangela, Paras ve Parasect. Fakat bu pokemonlardan bazıları sadece geliştirme yolu ile elde edilebiliyor.
Kaya tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Bu tip pokemonlar binaların fazla olduğu yerlerde bulunur. Günümüzde köşe başına bina dikildiğini düşünürsek bu tipi bulmak zor olmayacaktır. Yaşamayı sevdikleri yerler ise, park alanları (arabalar için) otoyollar, tren istasyonları, alış veriş merkezleri. Oyunda şu an için 11 adet kaya tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Geodude, Graveler, Golem, Onix, Rhyhorn, Rhydon, Omanyte, Omastar, Kabuto, Kabutops ve Aerodactyl. Her zamanki gibi bunlardan bazıları sadece geliştirme yolu ile elde edilebiliyor.
Toprak tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Bu tip pokemonlar çamur ve toprağa bayılır. Toprak pokemonlarını bulabileceğiniz bazı yerler ise çiftlikler, taşra, köyler, bataklıklar ve bunun gibi çamur araziler. Oyunda şu an için 14 adet toprak tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Sandshrew, Sandslash, Diglett, Dugtrio, Geodude, Graveler, Golem, Onyx, Cubone, Marowak, Rhyhorn, Rhydon, Nidoqueen ve Nidoking. Bu pokemonlardan bazıları sadece geliştirme yolu ile elde edilebilir ve çamurluk alanlarda bulunmaz.
Böcek tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Bu tip pokemonlar çimen pokemonları ile aynı yerlerde yaşamayı sever. Ormanlık alanlar, çiftlikler, bahçeler, parklar yaşamayı sevdikleri yerler arasındadır. Oyunda 12 adet böcek tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Caterpie, Metapod, Butterfree, Weedle, Kakuna, Beedrill, Paras, Parasect, Venonat, Venomoth, Scyther ve Pinsir. Bu pokemonlardan bazılarını elde etmek için geliştirmek daha mantıklı olacaktır. Doğal bir şekilde yanınızda çıkması bazıları için oldukça düşük bir oran.
Elektrik tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Bu tip pokemonlar oyunun belirttiği üzere sadece “endüstriyel” alanlarda bulunabiliyor. Yani bir elektrik pokemonu yakalamak istiyorsanız endüstriyel parklara, bolca betonla kaplanmış ve kuru olan binalara, okullara, kampüslere bakabilirsiniz. Oyunda şu an için 9 adet elektrik tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Pikachu, Raichu, Magnemite, Magneton, Voltorb, Electrode, Electabuzz, Jolteon ve Legendary Zapdos. Bunlardan bazılarını elde etmek için ise geliştirmeniz gerekiyor. Fakat Zaptos’un nasıl elde edildiği hala tam bir muamma.
Ejder tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Bu tip pokemonlar oyunda oldukça az. Bu sebeple ünlü anıtlar ve yapılar çevresinde dolanmayı seviyorlar.  Oyunda şu an için 3 adet ejder pokemonu var. Bunlar; Dratini, Dragonair ve Dragonite. Dragonair ve Dragonite şu ana kadar hiç bulunamadı ama bu bir sorun değil. Eğer Dratini’niz varsa geliştirerek bu iki pokemonu da elde edebilirsiniz.
Fairy tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Bu pokemonlar da tıpkı ejder tipi gibi ünlü yerlerde gezmeye bayılıyorlar. Aynı zamanda camiler ve mezarlıklarda da görüldüklerini es geçmeyelim. Oyunda şu an için 5 adet Fairy tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Clefairy, Clefable, Jigglypuff, Wigglytuff ve Mr. Mime.
Dövüş tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Dövüş tipi pokemonlar dövüşmeye bayılıyorlar. Nerede bulunduklarını size söylememize gerek bile yok aslında. Tabii ki spor salonları! bunun yanı sıra stadyumlar ve büyük spor alanları da gezmeyi sevdikleri Pokemon Yerleri arasında. Oyunda şu an için 8 adet dövüş tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Mankey, Primeape, Machop, Machoke, Machamp, Hitmonlee, Hitmonchan ve Poliwrath (aynı zamanda da su tipi). Bu pokemonlardan bazıları sadece geliştirme yolu ile elde edilebiliyor.
Zehir tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Bu tip pokemonu yakalamak için nükleer santrallere gitmeniz gerekli desek de siz bize inanmayın. Şaka yapmayı seviyoruz! Neyse ki zehirli bir yere gitmemize gerek kalmadan bu tip pokemonlar ıslak olan her yerde bulunabiliyor. Göller, nehirler ve endüstriyel alanlar yaşamayı sevdikleri bazı Pokemon Yerleri arasında. Oyunda şu an için 33 adet zehir tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Bulbasaur, Ivysaur, Venusaur, Oddish, Gloom, Vileplume, Weedle, Kakuna, Beedrill, Venonat, Venomoth, Bellsprout, Weepinbel, Victreebel, Ekans, Arbok, Nidoran (dişi), Nidoran (erkek), Nidorina, Nidoqueen, Nidorino, Nidoking, Zubat, Golbat, Grimer, Muk, Koffing, Weezing, Tentacool, Tentacruel, Gastly, Haunter ve Gengar.
Hayalet tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Hayalet tipi pokemonları genellikle mezarlıklarda, camilerde ve geceleri ise park alanlarında dolaşmayı çok sever. Eğer hayaletlerden kormuyorsanız bu tip pokemon yakalamak için bu Pokemon Yerleri ne bakabilirsiniz. Oyunda şu an için 3 adet hayalip tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Gastly, Haunter ve Gengar. Eğer Gastly’i yakalarsanız diğer iki pokemonu da elde etmeniz kolaylaşacaktır. Bu pokemon tipine daha fazla pokemon eklenmesi önümüzdeki zamanlar için planlanıyor.
Buz tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Ateş pokemonlarında olduğu gibi buz pokemonları için de gerçekten buz olan yerlere gitmemize gerek kalmıyor. Buz tipi pokemonları genellikle nehir kenarı olan yeşillik alanlarda yaşıyor. Ama gerçekten kar ve buzun olduğu alanlara ulaşımınız varsa buz pokemonları daha kolay hedef haline gelecektir. Asın bayrakları, Antarktika’ya gidiyoruz!!! Oyunda şu an için 5 adet buz tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Jynx, Dewgong, Cloyster, Lapras ve Articuno. Çok nadir olan Articuno ise bulunması en zor pokemonlardan birisi.
Psişik tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Bu tip pokemonların bazen yeşillik alanlarda çıktığı gözlemlendi. Oynanacak Oyunlar ekibi olarak Abra’yı bir parta bulduk mesela. Bunun dışında yakalanabilecekler Pokemon Yerleri arasında ise hastaneler bulunuyor. Aynı zamanda ise gece saatlerinde binaların olduğu yerlerde de gezdiklerini es geçmeyelim. Oyunda şu an için 14 adet psişik tipte pokemon bulunuyor. Bunlar; Abra, Kadabra, Alakazam, Drowzee, Hypno, Exeggcute, Exeggutor, Slowpoke, Slowbrow Jynx, Mr. Mime, Mewtwo ve Mew. Bunlardan bazlarını geliştirerek elde etmek çok daha kolay olacaktır. Aynı zamanda Mew ve Mewtwo çok nadir iki pokemon olduklarından karşınıza çıkma olasılıkları çok düşük olacaktır.
Uçan tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Bu tipte pokemonların hepsi iki tipe sahiptir. Uçuş özellikleri ise ikinci tipleridir.  Bu tipteki pokemonları çiftliklerde, ağaçlık alanlar ve ormanlarda, parklarda, ve bahçelerde yakalayabilirsiniz.  Şu an için oyunda 19 adet uçan tipte pokemon bulunuyor. Bunlar; Charizard, Pidgey, Pidgeotto, Pidgeot, Spearow, Fearow, Farfetch’d, Doduo, Dodrio, Butterfree, Zubat, Golbat, Scyther, Aerodactyl, Gyarados, Dragonite ve üç adet nadir uçan pokemon olan Articuno, Zapdos ve Moltres. Nadir pokemonların nasıl yakalanacağı tam olarak bilinmese de bazılarını elde etmek, geliştirme yolu ile çok daha kolay olacaktır.
Çelik tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Çeliğin yoğun olduğu her yerde bu pokemonlara rastlanabilir. Büyük bir binanın içi (mesela plaza) veya tren istasyonları yaşadıkları yerler arasındadır. Lütfen bu tip pokemonları tren istasyonlarında yakalarken çok dikkatli olun. Unutmayın ki bu sadece bir oyun ve sizlerden değerli değil! Oyunda şu an için 2 adet çelik tipi pokemon bulunuyor. Bunlar; Magnemite ve Magneton.
Karanlık tipi pokemonlar nasıl yakalanır?
[Linkleri sadece üyeler görüntüleyebilir. Kaydolmak için buraya tıklayın.]
Burası biraz sıkıntılı. Zira oyunda şu anda karanlık tipinde hiçbir pokemon yok. Fakat oyun dosyaları içerisinde karanlık tipinde pokemonlar olduğuna çok eminiz. İlerleyen günlerde bir yama ile bu pokemonlar aktive edildiğinde yakalanabileceği yerleri ise sizle için tahmin ettik. Karanlık tipte pokemonlar bize göre sinemalar ve tiyatro salonlarında bulunabilecek. Daha fazla bilgi geldikçe bu alanı güncelleyeceğiz.
Pokemon Yerleri ve pokemonların nasıl yakalanacağı hakkında oldukça bilgi sahibi oldunuz bile. Artık dışarı çıkıp yaşadığınız yerin en iyi antrenör olma zamanı! Lütfen unutmayın ki Pokemon GO sadece bir oyun. Bu sebeple Pokemon ararken ve yakalarken dikkatinizi çevresel faktörlere vermeyi sakın unutmayın.


[Resim: giphy.gif]

aaaaaaahttp://thebestofgifs.com/images/tumblr_lzocg8iTj01qzpeqho1_250.gif


#2
eSeRaTMaCa61
Saygın
Saygın Grubu
Yorumları: 61 Konuları: 2 Kayıt Tarihi: 07-01-2016 Rep Puanı: 3
Teşekkürler: 21
10 mesajına 18 kez teşekkür edildi.

suat tren botu bıraktın buna mı sardın sende Big Grin


#3
gestapo06
Yeni Üye
Üye Grubu
Yorumları: 54 Konuları: 4 Kayıt Tarihi: 14-12-2015 Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 7
0 mesajına 0 kez teşekkür edildi.

dragonıte ve carizard kaçırdım ben ya defalarcaa attım ama kayboldu yapcak bişi yok


#4
jantisoes
Cezalı Üye
Yasaklı Kullanıcı Grubu
Yorumları: 59 Konuları: 11 Kayıt Tarihi: 26-05-2016
Teşekkürler: 7
2 mesajına 4 kez teşekkür edildi.

telefonlamı oynanıyor bu pc den oynanıyormu


#5
aqivenheroin
Yeni Üye
Üye Grubu
Yorumları: 8 Konuları: 1 Kayıt Tarihi: 05-07-2016 Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 3
0 mesajına 0 kez teşekkür edildi.

(16-07-2016, Saat: 01:06)jantisoes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: telefonlamı oynanıyor bu pc den oynanıyormu

aynen oynanıyor bitane seyyar jeneratör al masaüstü pcyi sırtla gez


#6
emir41
Yeni Üye
Üye Grubu
Yorumları: 7 Konuları: 0 Kayıt Tarihi: 02-06-2016 Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 1
0 mesajına 0 kez teşekkür edildi.

eyvallah kardeşim allah razı olsun Smile


#7
yamyam
Yeni Üye
Üye Grubu
Yorumları: 41 Konuları: 5 Kayıt Tarihi: 05-04-2016 Rep Puanı: 1
Teşekkürler: 10
8 mesajına 8 kez teşekkür edildi.

Suat var mi guncel calisan pokemongo hilesi? 25 30 level hesaplar satiyorsan aliciyim.


#8
zanix23
SH CODER
Coder Grubu
Yorumları: 244 Konuları: 20 Kayıt Tarihi: 13-01-2016 Rep Puanı: 59
Teşekkürler: 28
71 mesajına 400 kez teşekkür edildi.

bilgisayardan oynanabiliniyor . vatadandaş gps hilesi , mob ıd vs.. dibine vurmuş
bkz:


League Private Cheats .. Best Counter Strike Cheats Center
[Resim: jVWN5D.png]

[Resim: 7gonzP.png]#9
Cico17
Yeni Üye
Üye Grubu
Yorumları: 5 Konuları: 0 Kayıt Tarihi: 16-08-2016 Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 1
0 mesajına 0 kez teşekkür edildi.

Teskkurler


#10
velitolga
Yeni Üye
Üye Grubu
Yorumları: 9 Konuları: 0 Kayıt Tarihi: 21-08-2016 Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
1 mesajına 1 kez teşekkür edildi.

Çok işime yaradı teşekkür ederim ;Smile

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi